Lahemaa, kogu endise Nõukogude Liidu esimene ning ühtlasi ka Eesti vanim ja suurim rahvuspark, võlub oma mitmekesiste loodusmaastike ja rikkaliku kultuuripärandiga. Umbes pool rahvuspargist jääb Lääne-Virumaale ning siin saab nautida looduse vaikust ja rahu liivasel mererannal, ürgses rabas, kadakasel loopealsel või roheluses jõekaldal. Lahemaa on Euroopa üks tähtsamaid metsakaitsealasid ja kuulub Natura 2000 võrgustikku. Siinne rannik on kuulus rändrahnude ja kivikülvide rohkuse poolest.
Loodusesõprade paradiis
Lahemaal ootavad Sind hooldatud matkarajad, mugavad telkimisplatsid ja kenad piknikukohad, mis muudavad rahvuspargi ideaalseks sihtkohaks matkasõpradele. Pikad ja lühikesed matkarajad, sealhulgas rahvusvaheline Metsa matkarada ja Oandu-Ikla matkatee, viivad Sind läbi kaunite looduspaikade. Alusta oma seiklust Oandult, kus algavad seitse õppe- või matkarada ning asub külastuskeskus põnevate näituste ja mitme laagriplatsiga.
Lahemaal ootavad Sind hooldatud matkarajad, mugavad telkimisplatsid ja kenad piknikukohad, mis muudavad rahvuspargi ideaalseks sihtkohaks matkasõpradele.
Külalislahked teenusepakkujad
Ööbimisvõimalusi leidub Lahemaal rohkesti – lisaks hotellidele on saadaval palju armsaid puhkemaju. Leia Põhja-Eesti kohaliku toidu märgist kandvad ettevõtted ja maitse Lahemaale omast toitu. Naudi Michelini tärni väärilist kööki, pea silmas silmapiiril paistvaid sadamarestorane ning tutvu kõrtsikultuuri ja -köögi eri ajastutega. Et Lahemaast täiuslikku elamust saada, võta teejuhiks kohalik giid. Lahemaa teenusepakkujad on pühendunud kestlikule eluviisile, mida tunnustavad nii Euroopa kaitsealade liidu Europarci kui ka ülemaailmne roheliste sihtkohtade plaatinataseme sertifikaat.
Tegus kogukond ja vilgas kultuurielu
Lahemaa kogukond on läbi ajaloo jagunenud ranna- ja maarahvaks. Kuna rannakülades on maa kivine ja väheviljakas, on siin tegeldud põhiliselt kalapüügiga. Elatist teeniti ka puiduveo, laevaehituse ja sõbrakaubandusega. Külasta Altja kaluriküla, Käsmu meremuuseumi ja Võsu kuurortalevikku, et sukelduda rannaelusse ja kultuuri. Militaarhuvilised võivad rannast leida põnevaid nõukogudeaegseid piirivalverajatisi. Lahemaa maa-asustuse arengut on mõjutanud Balti klint. Klindi serval kadakasel loopealsel laiuvad muistsed asulakohad ja vanemad külad ning kõik neli uhket mõisa – Palmse, Sagadi, Vihula ja Kolga.
Lahemaalt on kogutud suur osa Eesti vanu rahvalaule ja tantse. Rahvamajad hoiavad elus rahvakultuuri, pakkudes lisaks kogukonnaüritustele ka erapidude ja seminaride korraldamise võimalust ning mitmeid avalikke sündmusi. Suviti on Lahemaa kultuurielu eriti vilgas, siis toimub siin arvukalt traditsioonilisi väliüritusi, nagu Viru Folk ja muinastulede öö.
Tule ja avasta Lahemaa rahvuspargi võlu ning saa osa Põhja-Eesti loodus- ja kultuuripärandist!